Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

Skopec:

(21.3.-20.4.)

Skopec je doslova nabitý energií, a když dojde  při venčení na rvačku, dávejte velký pozor, váš miláček umí být pěkně ostrý. Skopec potřebuje hodně pohybu, hlavně na velkém otevřeném prostoru. Může se vám stát, že vám občas uteče a bude chtít strávit čas po svém. Nezoufejte ale, brzy se vrátí, protože je to jinak velmi oddaný přítel, který svého páníčka neopustí. Pokud se váš psí kamarád narodil ve znamení skopce, jeodvážný a připraven přijmout jakoukoliv výzvu. Je to svobodomyslné zvíře, které miluje volnost. Zavírat Skopce doma je jako ho držet ve vězení. Skopec je také velice žárlivý. Musí být vždy první u misky a nemá rád konkurenci. Zapomeňte na to, že byste mu pořídili kamaráda! Chce vás mít jen pro sebe. Podobně je to i s hračkami-jinému psovi by je jistě nepůjčil.

Zdraví:

Pejsci, kteří se narodili ve znamení Skopce, mají nejcitlivější část těla hlavu. Proto jim občas prohlédněte zuby, dásně, oči, čumák, uši a celou hlavu, abyste nepřehlédli případné zdravotní obtíže. Chrańte mazlíčka také před velkým horkem.

Vhodný páníček:

Pes ve znamení Skopce potřebuje páníčka, který je schopen se dobře a důsledně prosadit, ale který ho nebude součastně příliš omezovat.  

Obrazek

Býk:

(21.4.-20.5.)

Býk je na rozdíl od Skopce klidné stvoření. Nenechte se ale jeho klidem ošálit. Je to pěkný tvrdohlavec! Jinak je to ale pes pohodář. Stačí mu teplé místečko poblíž misky a je spokojený. Dokáže vylehávat celé hodiny. Očekává také, že bude opečováván. Rád se nechá krmit, drbat, kartáčovat, hladit, stříhat apod. Pro vašeho pejska ve znamení Býka je velmi důležitý pocit zázemí. Cítí potřebu plnit své úlohy spolehlivě a důkladně. Tato jeho důkladná snaha může přerůstat až v nedůvěru. Všechny věci (i cízí lidi) si rád nejprve prozkoumá a očmuchá. Tito pejsci také nemají rádi změny.

Zdraví:

Nejcitlivější část těla Býka je krk. Proto je krk vašeho mazlíčka velmi citlivý a náchylný k bolestem, kašli, nataženým svalům atp. Když jste s pejskem na procházce, nikdy ho netahejte na vodítku a uvolněte mu obojek tak, aby to pro něho bylo pohodlné. Vzhledem k tomu, že je Býk zvíře lenivější, je také náchylný k tloustnutí. Rozhodně se nedejte zviklat jeho smutnýma očima k překrmování.

Vhodný páníček:

Pes ve znamení Býka potřebuje klidného a vyrovnaného páníčka, který seč bude o svého psího druha dobře starat, ale zároveň dokáže dostat ze svého psa maximum a nenechá ho lenivět.

Obrazek

 Blíženci:

(21.5.-21.6.)

Pejsek Blíženec je pěkně upovídaný.Pořád by štěkal a potřebuje neustálý pohyb! V parku je z něj král pohybu. Je to velmi bystré zvíře, je vnímavý a okamžitě pochopí, co po něm chcete. Rád se učí novým kouskům. Vzhledem k tomu, že ho ale všechna ta aktivita dost vyčerpá, je potřeba, aby dostatečně odpočíval. Měl by mít svůj pelíšek v poklidném místě a člověk by ho neměl rušit. Pes Blíženec je vlastně pravý opak Býka. Nic ho totiž nezasmuší vís, než když musí stále zůstávat u starých zvyklostí. Při výcviku ho často fascinují mnohem více ostatní psi než jeho vlastní výuka. Blíženci jsou extrémě citliví na pachy. Pejsci v tomto znamení mají velmi bystré všechny smysly-ostrý sluch, bystrý zrak a samozdřejmě čich. Je to taky hodně mlsný pejsek. Nemějte ale starost. Pokud mu občas dáte nějakou tu psí mlsku, brzy ji vyběhá a na váze nepřibere.

Zdraví:

Blíženci mají nejcitlivější část těla nervový systém. Proto mohou často trpět poruchami chování, které se mohou projevovat např. neposlušností, nedostatkem koncentrace a rozštěkaností.

Vhodný páníček:

Pes ve znamení Blíženců potřebuje tolerantního majitele, kterého nevyvedou z míry drobné lumpárny a který má spoustu nápadů.

Obrazek

Rak:

(22.6.-22.7.)

Pejsek ve znamení Raka je skutečný mazel. Rád svého páníčka olizuje, choulí se k němu, ale také stejnou náklonnost od ,,svého" člověka vyžaduje. Věnujte mu tolik lásky a citu, kolik jenom dokážete. Pes Rak potřebuje na rozdíl od Blížence hodně klidu, pohodlí a láskyplné péče. Rozhodně nepohrdne občasnou masáží nebo dlouhým hlazením. Zvířata Raci jsou teda velmi citliví a rychle vycítí jakýkoliv odpor nebo zlobu, které v sobě máte. Proto je potřeba, abyste mu pořád dokazovali, že ho máte rádi, a že se na vás může bezvýhradně spolehnout. Někdy mohou být psi Raci také náladoví, což však spraví láskyplné pohlazení pána. Hodně na svém majiteli lpí, a proto těžko snáší, když jsou delší dobu sami doma.

Zdraví:

Protože znamení Raka vládne žaludku, měla by se věnovat zvláštní pozornost potravě, kterou váš zvířecí miláček dostává. Mohou být náchylní k bolestem žaludku, vředům, zvracení apod. Na procházce je musíte dobře hlídat, aby nesnědli něco špatného a nezkazili si tak trávení.

Vhodný páníček:

Pejsek Rak potřebuje chápavého páníčka, který je ochoten s ním trávit hodně času. Za to se mu odvděčí nehynoucí láskou.

Obrazek

Lev:

(23.7.-23.8.)

Psí společník Lev si umí říct o to, co chce. Je dost tvrdohlavý, a dokud nedostane, po čem touží, bude dotírat. Nejčastěji na vás zatlačí uhrančivým pohledem. Své potřeby dává najevo i pohybem těla. Pes lev umí komunikovat stejně elegantně jako kočka-protahuje si záda a koketně pohazuje hlavou. Podobný kočce je i v tom že je občas panovačný. Lev se rád ukazuje a potřebuje být středem pozornosti. Moc dobře ví, že jeho hlavním údělem je vás chránit. Má pro strach uděláno, ale také velmi dravé ego! Pejsek ve znamení Lva je temperamentní a dává vám najevo, kdo je tu šéf. Za své hlídačské schopnosti vyžaduje adekvátní odměnu. Stejně jako dokáže vyvinout velké úsilí při vaší obraně, dokáže ukazovat i flegmatické stránky. Pokud nemá svůj den, polehává a prostě nechce nic dělat

Zdraví:

Znamení Lva vládne srdci, páteři a zádům. Proto může být pejsek Lev náchylný k srdečním onemocněním a může mít potíže se zády a páteří. Lvi jsou ale jinak velmi silní psi a jen zřídkakdy trpí vážnějšími zdravotními problémy.

Vhodný pániček:

Pes ve znamení Lva potřebuje majitele, který dokáže psovi přenechat část své moci, aniž by si ho nechal přerůst přes hlavu.